سوالات متداول

اگر قصد طراحی سایت را داشته باشید، قطعا با سوالات زیادی مواجه شده اید که پاسخ درستی را برای آنها پیدا نکرده اید. در ادامه ۰ تا ۱۰۰ سوالات متداول طراحی وبسایت به همراه پاسخ کامل آنها را برای شما آماده کرده ایم.

5/5 - (12 امتیاز)

بله. ما در توسعه دهنده لوتوس، از سال 1389 تا کنون به صورت تخصصی، در زمینه طراحی وبسایت‌های شرکتی و اطلاع‌رسانی و راه‌اندازی فروشگاه‌های اینترنتی فعالیت داریم و طراح وبسایت برندهای مطرح کشور هستیم .

ما طراحی قالب گرافیکی وبسایت را، کاملا مطابق با سلیقه و هویت بصری شما و برند شما به صورت اختصاصی با موضوع کسب و کارتان طراحی می‌کنیم و شما را مخیر به استفاده از قالب‌های پیش‌ساخته! یا پوسته‌های آماده نمی‌کنیم! دست ما در طراحی گرافیکی و برنامه نویسی کاملا باز است و مدعی هستیم محدودیت ما در قوه تخیل شماست !

در توسعه دهنده لوتوس سایتی که به شما تحویل می‌شود، سایتی خواهد بود که :

فول ریسپانسیو (Full Responsive) خواهد بود: یعنی علاوه بر دسکتاپ، دارای نمایش متناسب با موبایل و تبلت خواهد بود (زیرا امروزه ۶۵ تا ۷۰٪ مردم ایران و جهان با گوشی و تبلت سایت شما را مشاهده می‌کنند)

سئو فرندلی (Seo Friendly) خواهد بود: یعنی در کلیدواژه‌های موضوعی سایت، می‌توانید در رتبه‌های بالای گوگل و در صدر نتایج ظاهر شوید (البته به شرط تولید محتوای دست اول و باکیفیت و غیر کپی پیست توسط خودتان)

فول داینامیک (Full Dynamic) خواهد بود: یعنی کنترل پنل ادمین خواهید داشت و خودتان، مستقل از شرکت طراح و بدون نیاز به دانش فنی خاصی، می‌توانید از طریق کنترل پنل، در طول مدت بهره‌برداری، تمام جزئیات سایت را مدیریت و ویرایش کنید.

قیمت پروژه‌های طراحی سایت در توسعه دهنده لوتوس به شرح زیر می باشد:

 • در مورد سایت‌های اطلاع‌رسانی یا شرکتی، در محدوده از ۱۰ میلیون تومان تا ۷۰ میلیون تومان نوسان می‌کند.
 • در مورد سایت‌های فروشگاهی یا فروشگاه‌های اینترنتی، در محدوده ۱۵ میلیون تومان تا ۹۰ میلیون تومان نوسان می‌کند.

معمولا پروژه های طراحی سایت ما از ۵ الی ۶ هفته بیشتر به طول نمی‌انجامد که بخش اعظم این زمان صرف طراحی شماتیک ظاهری و قالب گرافیکی سایت کاملا مطابق با سلیقه و هویت بصری شما و برند شما می‌شود.

برای اینکه بتوانیم در قالب یک پیش‌فاکتور دقیق،‌ پروژه شما را اعلام زمان و هزینه کنیم، کافیست وارد پرتال‌کاربری شده و درخواست نیازسنجی پروژه که یک فرم الکترونیک آنلاین چند‌مرحله‌ای، مشتمل بر یک سری سوالات استاندارد شده بین‌المللی، که شما به عنوان صاحب سایت به این سوالات خواهید اندیشید و پاسخ خواهید داد را تکمیل و برای ما ارسال کنید. وقتی فرم را تکمیل کردید، پاسخنامه شما بدست ما خواهد رسید و حدود و ثغور پروژه‌تان، کاملا بر ما روشن شده و در اسرع وقت، ارزیابی دقیق زمان و هزینه خود را، در قالب پیش‌فاکتوری برای شما ارسال خواهیم نمود.

نمایش وبسایت شما در رتبه‌های اول نتایج جستجویِ موتور های جستجو را سئو میگویند. اما سئوی سایت شما در کلمات و کلیدواژه‌های دلخواه‌تان :

 • 20٪ فنی (تکنیکال سئو) است و به شرکت طراح شما مربوط است: که شامل رعایت قواعدی در طراحی و برنامه‌نویسی سایت شما که متضمن نمایش بهینه محتوای سایت شما به ربات‌های موتورهای جستجو، بالاخص گوگل باشد. ما این سئوی بیست درصدی را، برای شما و همه مشتریان خود انجام می‌دهیم.
 • 80% محتوایی است و باید توسط خود شما صورت پذیرد: بخش مهمتر کار، تولید محتوا است. محتوایی دست اول، غیر کپی و با کیفیت که گوگل بار اول آن را در سایت شما ببیند و متن آن فاخر و خواندنی باشد تا کاربر نیمه‌کاره خواندن آن را رها نکند. تولید چنین محتوای با کیفیتی در حوزه موضوعی سایت شما، کار خود شماست! نه توسعه دهنده لوتوس، که هیچ شرکت طراحی نمی‌تواند ادعا نماید که قادر است همزمان برای مشتریان خود، تولید محتوای تخصصی کند! این شما هستید که اگر واقعا در کار خودتان، متخصص هستید، باید بتوانید محتوای کیفی تولید کنید.

ظاهر شدن در نتایج دهگانه صفحه اول گوگل در سئو را، می‌توان به رتبه ۱ تا ۱۰ آوردن در کنکور تشبیه کرد. هیچ موسسه آموزش کنکور نمی‌تواند به شما دانش‌آموز سال کنکوری بگوید پولی به من بده و نگران درس خواندن نباش! زیرا من جای تو امتحان می‌دهم!! این خود دانش‌آموز است که باید درس بخواند. اما موسسه آموزش کنکور، می‌تواند او را راهنمایی کند که اگر چگونه درس بخواند بهتر نتیجه می‌گیرد.

تولید محتوا با شماست. اما ما در توسعه دهنده لوتوس می‌توانیم به شما بگوئیم روی چه کلماتی بیشتر سرمایه‌گذاری کنید، با چه نرخی و چند وقت یکبار تولید محتوا کنید؟ چگونه محتوای با کیفیت تولید کنید و چگونه آن را برای گوگل غنی‌سازی کنید و چگونه آن را وارد سایت کنید که بهتر نتیجه بگیرید.

ما برای شما تحقیقات کلیدواژه‌ای انجام می‌دهیم، شما را در استخدام نیرو یا تیم وبمستر داخلی کمک می‌کنیم و شرکت‌های تولید محتوای معتبر را به شما معرفی می‌کنیم.

توسعه دهنده لوتوس در زمان شروع فعالیت خود بعد از جستجو و طی یک فرجه مطالعاتی سیستم اوپن سورس وردپرس را انتخاب کرد، که در ان زمان نسخه 2.8 وردپرس جهانی بود .

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا می باشد که به سبب امکانات زیادی و از همه مهمتر به دلیل اوپن سورس بودن آن مجبوبیت خاصی دارد. کاربری ساده این سیستم و استفاده از زبان برنامه نویسی PHP نیز دیگر عوامل محبوبیت وردپرس است.

وردپرس بیش از ۲۸۰۰۰ پلاگین دارد.

وردپرس حاصل مشارکت بیش از ۲۱۰۰۰ برنامه‌نویس از سراسر دنیاست.

وردپرس موفق شده ۳۵٪ از کل وب سایت‌های دنیا را قبضه کند!

برای درک موضوع کافی است بدانیم گوگل، سالی ۸۰ بار، الگوریتم‌های سرچ خود را تغییر می‌دهد و بهینه می‌کند! کدام شرکت ایرانی، استطاعت آن را دارد که سالی ۸۰ بار، سورس کدهای خود را مطابق با آخرین تغییرات گوگل بروزرسانی کند؟! این در حالی است که اکوسیستم گسترده وردپرس با مشارکت جهانی این کار را انجام می‌دهد.

اما اینکه درباره وردپرس از بعضی متخصصین یا دیگر شرکت‌های طراح وب، بد شنیده باشید، به این علت است که :

 • یا شرکت و متخصص مذکور به این علت که سی‌ام‌اس خودنوشته ساخته و پرداخته ذهن خود را توسعه داده، لاجرم بایست پشت سر معتبرترین سامانه جهانی سخن بگوید که مشتری را بفریبد.
 • یا با وردپرس تجربه خوبی نداشته، آن را بی‌مطالعه عمیق و بی‌رعایت استانداردهای آن بکار گرفته، از پلاگین های نال شده استفاده کرده و تعهدی صرف دریافت بروزرسانی‌های مداوم سورس وردپرس و پلاگین‌ها نکرده و لاجرم در چنین فضای معیوبی، برای وردپرس غیراصولی او مشکلاتی هم پیش آمده که به وردپرس بدگمان شده است.
 • ما در توسعه دهنده لوتوس از وردپرس به روشی متفاوت بهره می‌گیریم. البته وردپرس ما همان وردپرس جهانی است، اما اینکه کدام شرکت طراح وب، از بین بیش از ۲۸۰۰۰ پلاگین، از کدام پلاگین ها برای راه‌اندازی وب سایت مشتری استفاده کند، از یک شرکت طراح به شرکت بعدی فرق می‌کند. آنچه ما در توسعه دهنده لوتوس انجام می دهیم، کاملا مطابق با استانداردها و معیارهای جهانی و البته کاملا مغایر و متفاوت با روشی است که متاسفانه در ایران معمول و مرسوم است!

ما در توسعه دهنده لوتوس:

 • وردپرس را از نسخه 2.8 تجربه کردیم و آن را برگزیدیم. لذا وقت زیادی را صرف در مطالعه زیرساخت‌ها و شناخت استانداردها و یادگیری اصولی و عمیق این شاهکار جهانی کردیم.
 • آپدیت هسته وردپرس و تمام پلاگین‌های آن را گارانتی می‌کنیم که تمامی بروزرسانی‌های سورس را از منابع اصلی دریافت کند تا نه تنها هیچگاه دچار ضعف امنیتی نشود بلکه حاصل تمام توسعه‌های به روز جهانی زیر دست شما باشد.
 • وردپرس را چنان امن، خوش‌دست، با پنل مدیریت و شیوه محتوا گذاری متفاوت و زیبا، با زیرساخت فنی سئویی قوی، به مشتری تحویل می‌دهیم که آب در دل ادمین تکان نخورد و فقط، بر تولید محتوای با کیفیت متمرکز شود.

هم بله و هم خیر! در واقع باید از خود بپرسیم حرف از کدام وردپرس است؟! اگر منظور از وردپرس، روشی است که بسیاری تیم‌ها یا فریلنسرها یا شرکت‌ها به نیت آسانی کار خود و عدم متحمل شدن زحمت، به نیت رایگان چیزی را گرفتن و سریع و غیراصولی سایت راه‌اندازی کردن سراغ آن می‌روند، بله.

چنین وردپرسی که از پلاگین‌‌های نال شده پر است و روی سرورهای غیر اختصاصی برای کانفیگ وردپرس راه‌اندازی شده و هسته و پلاگین‌ها بعد از تحویل سایت به مشتری به طور منظم آپدیت سورس را دریافت نمی‌کنند، البته که ناایمن، کند و ضعیف است!!!

اما در مورد وردپرس به روش توسعه دهنده لوتوس، که تمامی پلاگین‌ها خریداری شود و قالب از ابتدا اختصاصی مشتری طراحی شود و روی بهترین دیتاسنترهای ایران و اروپا با کانفیگ‌هایی که کاملا متناسب برای بالاترین بهره‌وری وردپرس است، راه‌اندازی شود، شما هم مثل دیگر جهانیان، وردپرس را ایمن‌ترین، سریع‌ترین، خوش‌دست‌ترین و قوی‌ترین سیستم مدیریت محتوای دنیا خواهید یافت.

می دانیم که از دیگر شرکت ها درباره وردپرس چه شنیده اید :

می گویند چون وردپرس متن باز است و سورس آن به آزادی در اختیار همه هکرهاست لذا می دانند داخل آن چه خبر است و راحت هک می شود در حالیکه سی ام اس داخلی ما چون سورسش در اختیار هیچ کسی غیر ما نیست پس ایمن تر و مطمئن تر است!!!

 • علت زوم هکر ها روی وردپرس همین است که موفق شده ۳۵٪ وب سایت های دنیا را بگیرد و هکرها انگیزه ای ندارند که عمر خود را صف بررسی سامانه های سایت سازی داخلی بکنند که نهایتا ۱۰۰۰ وب سایت با آنها راه اندازی شده است!!!
 • اما از سوی دیگر به علت همین تلاش های دائمی هکر ها، تمامی باگ ها و خطاهای وردپرس سالهاست گرفته شده و توسط اکوسیستم بزرگ آن هر لحظه بروزرسانی جدیدی برای باگ به تازگی کشف شده ارائه می شود که به شرط دریافت آپدیت ها (همان اصل بسیار مهمی که میان وردپرس کاران ایران مفقود است) بسیار ایمن تر از سامانه های داخلی خواهد بود که پر از راه نفوذ و شعف های امنیتی برطرف نشده هستند.

می گویند وردپرس در تعداد بالای اقلام محتوایی و بازدیدهای زیاد کم می آورد!این هم مغلطه ای بزرگ است. ما در توسعه دهنده لوتوس به جزات و با قاطعیت این ادعا را رد می‌کنیم.

 • معتبرترین و پربازدیدترین سایت های خبری و اطلاع رسانی و دولتی و فروشگاهی دنیا روی این اکوسیستم است. آخر چطور ممکن سهم وردپرس نسبت به دیگر سامانه های جهانی بسیار بالاتر باشد اما وقتی بازدید بالا رفت یا دیتا زیاد شد کم بیاورد؟!!
 • بله البته آن وبسایت وردپرسی که درست تنظیم نمی شود و کانفیگ اصولی ندارد و پلاگین های نال شده پر از راه نفوذ روی آن نصب شده آن هم با راه اندازی روی سرورهای غیر بهینه و دیتاسنترهای نا ایمن، کند و ناکارآمد می شود!

در یک کلام پشتیبانی ما خیرخواه، پاسخگو و متخصص در حل مشکلات احتمالی و گوش بزنگ خدمت به مشتریان عزیز است. البته بروزرسانی و آپدیت محتوا و مطالب سایت، توسط خودتان به‌راحتی و بی‌نیاز به تخصص خاص یا وابستگی به شرکت طراح اتفاق می‌افتد. با این حساب پشتیبانی ما شامل مواقعی است که :

 • بخشی از سایت عملکردی نامعمول پیدا کند یا دچار اشکالی شود...
 • برای شما درباره کار کردن با بخشی سوالی پیش بیاید...
 • تغییری در صفحه‌ای داده‌اید یا آپدیت محتوایی کرده‌اید که دچار اشکال به‌هم‌ریختگی در نمایش است
 • می‌خواهید کارکرد تازه‌ای به سایت بیفزایید، زبان جدید اضافه کنید و ...

تیم پشتیبانی ما با بهره‌گیری از سامانه تیکتینگ، آماده خدمت‌رسانی به مشتریان عزیز است. اما از آنجا که می‌دانیم خدمات پشتیبانی موثر، بسیار برای مشتری اهمیت دارد و اکثر مشتریان ما، کسانی هستند که قبلا چندین بار طراحی سایت داشته‌اند و در واقع از عملکرد تیم پشتیبانی قبلی خود ناراضی بوده‌اند که به ما مراجعه کرده‌اند، لذا بزرگترین سرمایه خود را، رضایتمندی عمیق مشتریان فراوان تحت پشتیبانی می‌دانیم که هر ساله با کمال میل، سرویس پشتیبانی غیراجباری خود را، با توسعه دهنده لوتوس تمدید می‌کنند.

اولا در کمال خجالت، دروغ می‌گویند و برنامه‌نویسی از صفر برای شما نمی‌کنند و ثانیا ولو این کار را انجام بدهند هم، کاملا اشتباه و محض خطاست.

زیرا در عالم نرم‌افزار هرگاه سیستمی از صفر برنامه‌نویسی اختصاصی شود، علاوه بر تلف شدن زمان و هزینه سنگین، شما اولین استفاده کننده آن خواهید بود که قطعا شاهد باگ های بسیار و مشکلات فراوان و پیش‌بینی‌های انجام نشده و ضعف امنیت و نپختگی رابط کاربری و ... خواهید بود.

در مورد وب سایت های اطلاع‌رسانی یا حتی فروشگاه‌اینترنتی، مگر سایت شما چه کارکرد خاص چنان متفاوتی با دیگر سیستم‌های مدیریت محتوا دارد که لازم باشد پروژه شما از صفر و مختص شما کد زده شود؟! بله! تنها چیزی که واقعا باید اختصاصی مشتری کار کرد گرافیک سایت و هویت بصری و قالب طراحی شده است که طبیعتا از یک مشتری به مشتری دیگر باید فرق می‌کند و باید یونیک باشد و طبیعی است که کاملا مطابق با میل مشتری و طیف مخاطبین او و زمینه موضوعی سایت او کار شود که ما هم در توسعه دهنده لوتوس قالب گرافیکی سایت را کاملا سفارشی مشتری و از صفر طراحی می‌کنیم.

اما مگر در سایت شما، مکانیزم افزودن منو به منوهای سایت، درج خبر، موتور جستجوی داخلی سایت، فرم ساز الکترونیک، مکانیزم بررسی کامنت ها و ... چه تفاوتی با چنین کارکردهایی در دیگر سایت های اطلاع‌رسانی دارد و یا افزودن کالا، طبقه‌بندی و دسته‌بندی چندسطحی محصولات، مقایسه مشخصات فنی کالا به کالا، افزودن به سبد خرید، مراحل پرداخت و ....چه تفاوتی با چنین امکاناتی در دیگر سایت های فروشگاهی دارد که لازم باشد برای شما برنامه‌نویسی از صفر صورت پذیرد؟!

تنها زمانی توجیه دارد پروژه‌ای برنامه‌نویسی اختصاصی از صفر شود که نیاز شما، هیچ گونه مطابقتی با نیاز دیگران در آن زمینه نداشته باشد و مطمئن باشید هیچ شرکت نرم‌افزاری قبلا چنین سامانه‌ای را برای پوشش نیاز عموم مشتریان، یکبار برای هزار مشتری، هزینه سرشکن شده، باگ گرفته شده، تنوع نیازهای پیاده شده، انجام نداده باشد. مثلا وقتی شما بخواهید سایتی ایده محور یا استارتاپی پیاده کنید که قبلا دنیا شاهد چنین سایتی نبوده است.

جالب است که این قواعد را خود شرکت‌های طراح مدعی برنامه نویسی خاص منظوره بهتر می‌دانند و همان‌ها که با سوء استفاده از اطلاعات کم عموم مردم، برنامه نویسی از صفر را یک مزیت سفارشی جلوه می‌دهند، در عمل هرگز برای هر مشتری همه چیز را از صفر نمی‌نویسند زیرا اصلا صرفه ندارد و نشدنی است. بلکه یکبار سیستم سایت ساز یا نرم افزار مدیریت محتوای خود را در شرکت خود برنامه‌نویسی کرده‌اند و صرفا برای هر پروژه طراحی سایت تم عوض می‌کنند وگرنه هر پروژه طراحی وب شان باید بیش از یکسال زمان ببرد!

در واقع اینگونه شرکت‌ها به جای اینکه به اشتباه فاحش خود در برنامه‌نویسی سیستم مدیریت محتوا با ذهن معیوب مهندسی و معماری نرم‌افزار ضعیف ایرانی اعتراف کنند و راستش را بگویند که چرخ را از نو اختراع کرده‌اند آنهم چرخی که یکهزارم ظرایف سیستم‌های مدیریت محتوای رایگان معادل بین‌المللی خود را ندارد، متوسل به چنین فریب‌هایی می‌شوند تا مشتری را از رفتن به سمت اوپن سورس‌‌های معتبر و معروف جهانی بازدارند.

کافیست وارد پرتال‌کاربری شده و درخواست نیازسنجی پروژه که یک فرم الکترونیک آنلاین چند‌مرحله‌ای است را برای ما ارسال کنید.

همکاران ما، برای شما اسناد و مدارک و نمونه‌کارهای توسعه دهنده لوتوس را، در قالب کاتالوگ‌های پی‌دی‌اف،‌ ارسال خواهند کرد. همچنین لینک فرم فرایند نیازسنجی را برای شما ایمیل می‌کنند.

تکمیل فرم نیازسنجی، ساعتی زمان از شما خواهد گرفت و به سوالاتی کامل شامل :

 • هدف از راه‌اندازی وب سایت
 • طیف مخاطبین وب سایت شما
 • چند زبانگی سایت‌تان
 • مدل‌ها یا نمونه‌های گرافیکی که تمایل دارید سایت شما از آنها الگو بگیرد
 • تنوع کالاها، خدمات و یا پروژه‌های شما
 • روش بازاریابی شما
 • استطاعت تولید محتوای شما
 • استراتژی شبکه‌های اجتماعی شما
 • اهم پرسنل، مدیران و یا مشتریان شما
 • دفاتر و شعب و نمایندگی‌های شما
 • و ...

فکر خواهید کرد و پاسخ خواهید داد. پاسخنامه شما که بدست ما رسید، ابعاد پروژه را کامل برای ما روشن خواهد ساخت و ما هم به لطف خدا و در اسرع وقت،‌ پیشنهادنامه تخمین زمان و هزینه خود را، خدمت شما ارسال خواهیم کرد.