کارهایی که قبل از سفارش طراحی سایت باید انجام دهید

تمرکز کسب‌وکارهای نو و مشاغل دانش‌بنیان، شرکت‌های فناوری و ساخت و نوآوری، فروشگاه‌های اینترنتی گوناگون و صنعت خرده‌فروشی بر تبلیغ و کسب درآمد از اینترنت، بسیاری از صاحبان شرکت‌ها و صنایع را بر آن داشته تا جهت عرضه محصولات خود این بستر مطمئن را به کار گیرند. یکی از روش‌های تبلیغ، فروش و ارائه خدمات توسط اینترنت با طراحی وب سایت است. ساخت یک پایگاه و وبگاه اینترنتی در گذشته نیازمند صرف زمان طولانی، توانایی تخصصی در کدنویسی و همچنین هزینه‌های سرسام‌آور و بسیار بالا بود. اگرچه امروزه نیز با روش‌های گذشته می‌توان طراحی سایت انجام داد اما، با توجه به ساخت قالب‌های آماده طراحی انواع این وب سایت‌ها نیازی به صرف هزینه‌های هنگفت طراحی و راه‌اندازی آنها نیست.

شرکت‌های مختلفی در سراسر جهان امروزه می‌توانند به سادگی و با کمترین زمان و هزینه برای طراحی سایت اقدام کنند. طراحی سایت ارزان و البته کاربردی نیازی مهم در معرفی کسب و کار به بازار هدف است و کمتر شرکتی است که در بازار برخط امروز بتواند بدون دارا بودن یک وب سایت (تارگاه) حرفه‌ای موفق به عرضه محصولات یا خدمات خود در مقیاس‌های بزرگ شود.

به طور کلی طراحی سایت یکی از ارکان بازاریابی دیجیتال (Digital Marketing) بوده و می‌توان به کمک آن و سایر ابزارها و برنامک‌های رسانه‌ای اقدام به عرضه محصولات و تبلیغات نمود. در این نوشتار درباره نیاز به طراحی سایت ارزان برای کسب‌وکارهای مختلف، معرفی وردپرس به عنوان سریع‌ترین قالب طراحی سایت و همچنین کارهایی که باید پیش از طراحی سایت انجام داد توضیحاتی ارائه شده است.

 

طراحی سایت، نیاز هر کسب‌وکار

امروزه خرید تمامی کالاها، از کوچکترین و پیش پا افتاده ترین کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره و وسایل خانگی منزل گرفته تا مواد خوراکی و پوشاک و همچنین بسیاری از ملزومات و کالاهای صنعتی را می‌توان در بستر وب سایت های اینترنتی یافت. طراحی سایت وردپرس راهی برای صاحبان کسب‌وکار جهت بیشتر دیده شدن خدمات و محصولات ارائه‌شده توسط آنان است. همان طور که اشاره شد، با ظهور اینترنت و رونق بازار برخط و آنلاین در قرن ۲۱ ام، امکان تهیه کالا و فراهم‌نمودن خدمات مختلفی در جای‌جای جهان فراهم شده و حتی می‌توان جهت خرید یک محصول یا کالا از کشوری دیگر اقدام کرد!

خرید اینترنتی و یا بررسی و دریافت خدمات از راه اینترنت به دلیل مشغله زیاد مردم در ساعات کاری و اداری بسیار رایج است. به ویژه در شهرهای بزرگ، استفاده از اینترنت برای دریافت خدمات بزرگ و کوچک گوناگونی از خرید میوه و تره‌بار گرفته تا سفارش و رزرو پرواز و هتل بسیار معمول و رایج است. به همین دلیل امروزه راه‌اندازی یک وب سایت اینترنتی یکی از مبانی موفقیت در کسب‌وکار است.

با توجه به موارد یادشده، شرکت‌ها و افراد گوناگونی در زمینه طراحی سایت فعالیت می‌کنند. ثبت سفارش و قرارداد با این شرکت‌ها در سریع‌ترین و ارزان‌ترین صورت ممکن انجام شده و می‌توان با طراحی سایت وردپرس یک پایگاه اینترنتی و بستری مناسب برای معرفی و ارائه خدمات و انواع کالاها فراهم کرد. همگی این تصمیمات و قراردادها جهت طراحی سایت مورد نظر هر شرکتی، دارای پیش‌نیازی مانند دانستن نوع وب سایت و بودجه و هدف طراحی آن است که در ادامه به آن پرداخته شده است.

 

کارهایی که قبل از سفارش طراحی سایت باید انجام دهید
کارهایی که قبل از سفارش طراحی سایت باید انجام دهید

 

کارهایی که باید پیش از سفارش طراحی سایت انجام داد

پیش از سفارش طراحی سایت به یک شرکت خدمات رایانه‌ای و شبکه، نخست باید در مورد اهداف و بسیاری از منابع موجود برای انجام این کار تصمیم‌گیری کرد. در نظر گرفتن نیاز کسب‌وکار به سایت اینترنتی و اینکه چه بودجه و زمانی را می‌توان در اختیار طراحان سایت قرار داد، یکی از انواع کارهایی است که باید پیش از طراحی سایت انجام داد. در ادامه، مراحل و تصمیماتی که باید برای طراحی سایت مورد نظر قرار داد معرفی شده اند.

 

تعیین اینکه چه نوع وب سایتی و در چه حوزه فعالیتی و کاری نیاز دارید.

با توجه به اینکه طراحی سایت امروزه برای کاربردها و اهداف مختلفی انجام می‌شود، پیش از شروع کار طراحی سایت باید تعیین نمود هدف از این طراحی چیست؟ انواع مختلفی از پایگاه‌های اینترنتی مانند وب سایت‌های فروشگاهی، سازمانی، صنعتی، آموزشی و… دارای ویژگی‌ها، صفحات فرود، گزینه‌ها و امکانات مختلف هستند و در آغاز تصمیم‌گیری برای سفارش طراحی سایت باید تعیین نمود سایت مورد نظر در کدام یک از دسته‌های فوق قرار خواهد گرفت.

تعیین بازار هدف

طراحی وب سایت جهت رونق کسب‌وکار همواره نیازمند تعیین بازار هدف است. بدیهی است که مخاطبین پیام‌های مختلف و محصولات و خدماتی که در صفحات مختلف وبگاه اینترنتی قرار داده می‌شوند بسته به نوع آنها، قشر خاصی از گروه‌های سنی، درآمدی و شغلی بوده و جهت جذب آنها، این طراحی سایت انجام می‌شود. بنابراین تعیین بازار هدف جهت بازدید کالاها و خدمات قرارداده‌شده در وب سایتی که تصمیم به طراحی آن گرفته شده است ضروری است.

تعیین بودجه و توان تهیه سایت

همان طور که اشاره شد، امروزه شرکت‌ها و افراد مختلفی با استفاده از ساده‌ترین روش‌ها می‌توانند اقدام به طراحی سایت شرکتی و فروشگاهی به کمک روش طراحی سایت وردپرس کنند. با توجه به اینکه نیاز شرکت‌ها، نهادها و سازمان‌ها به انواع گوناگونی از وب سایت‌های اینترنتی کاملا حیاتی است، می‌توان با تعیین بودجه مورد نظر برای این کار، بهترین شرکت را برای طراحی سایت ارزان انتخاب کرد.

 

وردپرس، ارزان و سریع

با توجه به موارد ذکرشده، طراحی سایت تخصصی برای انواع کاربردهای فروشگاهی، شرکتی، آموزشی، دایرکتوری، اطلاع‌رسانی و خبری و … نیازمند طراحی تخصصی است. استفاده از قالب‌های آماده برای طراحی انواع سایت مانند قالب‌های آماده وردپرس امروزه آسانی و سرعت و دقت بیشتری را برای کارفرمایان و صاحبان شرکت‌هایی که درخواست‌کننده طراحی سایت هستند فراهم کرده است. با وردپرس می‌توان جهت فراهم‌کردن سفار‌ش‌ها و نیازهای کارفرمایان برای طراحی وب سایت مورد نظرشان به آسانی این کار را انجام داد.

وردپرس در واقع یک قالب متن‌باز و رایگان طراحی سایت است که با کمک آن و دانش جزئی در برنامه‌نویسی می‌توان از ویژگی‌های پرشمار آن استفاده و با شخصی‌سازی امکانات ویژه هر قالب آن، سایت مورد نظر خود را طراحی کرد. امروزه طراحی انواع وبگاه‌های مختلف با استفاده از وردپرس قابل انجام است و همان طور که اشاره شد می‌توان با دقت و سرعتی بالا و کمترین هزینه، وب سایت دلخواه انواع نهادها، سازمان‌ها، ارگان‌های خصوصی و دولتی، کسب‌وکارهای نوآورانه و دانش‌بنیان، فروشگاه‌های اینترنتی و سایت‌های شرکتی را طراحی کرد.

 

هم اکنون میتوانید برای مشاوره رایگان جهت ساخت و طراحی وبسایت های تبلیغاتی و دایرکتوری با توسعه دهنده لوتوس در تماس باشید .

4.7/5 - (10 امتیاز)

میلاد عباسی

میلاد عباسی هستم کارشناس مهندسی فناوری اطلاعات و مدیر توسعه دهنده لوتوس، دارای بیش از 14 سال سابقه کار در زمینه تولید، طراحی و برنامه نویسی تحت وب مبتنی بر پلتفرم های چندگانه و مختلف. همیشه یادت باشه "حتما یه راهی هست ! "

اگر ساکن ایران هستید برای عضویت در شبکه های اجتماعی زیر تحـریم شکــن خود را روشن کنید !

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: ۰